WhatsApp
Tümünü kapat

UBIQUITI UBNT UniFi AP, Outdoor+, xRF Dış mekan AP

UniFI UAP-OUTDOOR + ürününde bulunan Multi-Lane RF teknolojisi sayesinde Rf kirliliğinden en az seviyede etkilenerek kablosuz performansınızı artırın.

Genel Bakış

"2.4 GHz" yayın bandında, yakın mesafede çalışan üç farklı kablosuz ürün olduğunu varsayalım, bu ürünlerde 1,6,ve 11 numaralı kanalları kullandığınız zaman teorik olarak cihazların yayınlarının birbirini etkilememesi gerekir. Pratikte ise Gürültülü (Noisy) ve yüksek kanal yoğunluğu bulunan bir çalışma alanı oluşacağı için çapraz kanal Paraziti (Cross-Channel interference) durumu meydana gelir.

Oluşturulan bu yapıda kapsama alanı ve bağlantı hızlarında performans düşüşü yaşanır. Ayrıca aynı frekansı kullanan kablosuz yayınların yoğun olduğu alanlarda da ciddi anlamda frekans kirliliği oluşur. Oluşan bu kirlilik bağlantı deneyiminizi (Hız ve sinyal kalitesi bakımından) olumsuz etkilemektedir.

"UBIQUITI" markası, en yeni kablosuz çözümlerinden bir tanesi olan "UniFI UAP OUTDOOR+" ürünü ile birlikte sunulan patentli "Çoklu-kanal Kablosuz İletişim Teknolojisi (Multi-Lane RF technology)" ile Ürünü konumlandırdığınız noktadaki kanal kirliliğinden olabildiğince az etkilenen bir yapı kurabilirsiniz.

Bu yenilikçi çözüm kendi frekansı ile karışan sinyalleri ayırarak daha kaliteli kapsama alanı ve bağlantı hızı sağlayabiliyor. Bu teknoloji sayesinde birden fazla "UniFI UAP OUTDOOR+" veya farklı marka Kablosuz ürünler birbirine yakın mesafede problemsiz çalışabilmektedir.


Etkili frekans izolasyonu, dış mekanda karşılaşılacak zorlu hava koşullarına dayanıklı kasası ve harici anten desteği ile "UBNT UniFI OUTDOOR+"  son kullanıcı odaklı kablosuz kapsama alanlarında yüksek performans ve stabilite sağlamaktadır. Cihazın aynı teknik donanıma sahip diğer erişim noktalarından (Access Point) ayrılan en büyük özellliği ücretsiz merkezi kontrol yazılımı birlikte sunulmasıdır.

Bu yazılım sayesinde cihazın sistem kaynaklarının çok az bir kısmı yapılandırma ve cihaz yönetimi için ayrılmıştır. Bu sayede tek bir cihaz üzerinde 100+ kullanıcı herhangi bir problem ile karşılaşmadan sunulan hizmetten yararlanabilmektedir. Kutu içeriğinde sunulan 2 adet 6dBi anten ile oluşturulan kablosuz kapsama alanına açık alanda 200/300 Metre uzaklığa kadar Cep telefonu, Tablet, El terminali bağlanabilirken, 500 Metre uzaklığa kadar Dizüstü bilgisayarlar, veya Harici USB alıcısı ile Masaüstü bilgisayarlar bağlanabilir.

UniFi Kontrol Yazılımı, MESH ve Zero HandOff Teknolojileri

UBNT Unifi AC MESH serisi ürünlerde Daha kolay kurulum imkanı, Daha yüksek veri güvenliği ve ağ yönetimi, kablosuz yayın noktalarının aktif yük dengeleme ve yedeklilik ihtiyaçlarının karşılanması ve yine kapsama alanı oluşturulan bölgede hareket halinde kesintisiz bağlantı imkanı için MESH teknolojisi sunulmaktadır.

UBNT Unifi ve UBNT Unifi AC iürün gruplarında ise  hizmeti en iyi şekilde sunabilmek için UniFI ailesine özel Zero-HandOff teknolojisi kullanılmaktadır, bu özellik etkinleştirildiğinde sisteminizdeki tüm cihazlar aynı frekans ve isimde (SSID) yayın yapar ve hizmetten yararlanan kullanıcıların hareket halinde iken kesintisiz olarak sunulan hizmetten yararlanmalarını sağlar.


UniFi Yazılımı, yönettiğiniz cihazları bulundukları konuma veya hizmet şekline göre gruplandırabilir, Ölçeklendirilebilir harita ve Google Maps entegrasyonu sayesinde gerçek zamanlı kapsama alanı haritanızı çıkarabilir, cihazlarınızın Grup olarak veya ayrı ayrı olacak şekilde hizmet istatistiklerini takip edebilir, cihazlarınız üzerindeki kullanıcıları yönetebilir veya gruplandırabilirsiniz. 

UniFI ailesi  4 adet Sanal yayın (Virtual SSID) oluşturma imkanı sunmaktadır. oluşturulan bu yayınlardaki VLAN desteği sayesinde tek bir cihaz üzerinden 4 farklı ağ yayını yapılabilir veya güvenlik duvarı, VLAN gibi yapılandırmalar ile uğraşmadan oluşturulan sanal kablosuz yayınları misafir ağı olarak ayarlayabilirsiniz, oluşturulan misafir ağının mevcut yerel ağınıza ve aynı misafir ağını kullanan diğer cihazların arasındaki erişimi kısıtlayabilir ve bant genişliği sınırlaması uygulayabilirsiniz. yazılım içerisinde ücretsiz olarak sunulan Captive portal yazılımı ile Paypal ödeme altyapısını kullanarak sunduğunuz kablosuz internet hizmetini ücretlendirebilirsiniz.


ürün Özellikleri
Ölçüler 205 x 83 x 37 mm (8.07 x 3.27 x 1.46 in)
Ağırlık

250 g (8.82 oz) Antenler hariç

294 g (10.37 oz) Antenler dahil

Ethernet portu 2 Adet 10/100 Ethernet portu 
Butonlar 1 Adet reset butonu
Antenler 2 adet 5dBi harici anten ( kutu içeriğine dahildir)
Kablosuz Ağ standardı 802.11 b/g/n*
Besleme türü Pasif PoE 802,3af destekli
Güç kaynağı 48V, 0.5 A PoE adaptör
En fazla güç tüketimi 8W
En fazla çıkış gücü 28 dBm
BSSID desteği 4 Adet ile sınırlandırılmış
Güç tasarrufu Var
Kablosuz güvenlik standartları WEP, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2 AES, 802.11i
Sertifikasyonlar CE, FCC, IC
Montaj ekipmanları Duvar / Direk montaj aparatları (Kutu içeriğine dahil)
Çalışma sıcaklığı -30° | +65°
Çalışma nemi 5 - 95% Yoğuşmasız
Gelişmiş trafik yönetimi
VLAN 802,1Q
Gelişmiş QoS Kullanıcı başına hız sınırlama desteği
Misafir trafik izolasyonu Var
WMM Var
Eş zamanlı kullanıcı sayısı 100+ aktif kullanıcı

UBNT UniFi Controller V3.1.x Detaylı Ayar videosu

UBNT UniFi Controller Yönetici Hesabı Kurtarma İşlemi

UBNT UniFi Kontrol yazılımına giriş için kullandığınız kullanıcı adı ve şifre bilgilerini hatırlamıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak yönetici hesabınıza ait kullanıcı adı ve şifrenizi kurtarabilirsiniz

1-  UBNT UniFi Controller yazılımınızı çalıştırın,

2-  MongoDB uygulamasını indirin ve yükleyin : https://goo.gl/xEkLkB

 3- Komut Satırını yönetici olarak çalıştırın ve [Tınak işaretleri dahli olacak şekilde] "C:\Program Files\MongoDB\Server\3.0\bin\"mongo --port 27117"  yazıp Enter' a basın,

4- [Tınak işaretleri olmadan] " use ace" yazın ve Enter' a basın,

5- [Tınak işaretleri olmadan] " db.admin.find() " yazın ve Enter' a basın

Aşağıdaki gibi bir çıktı ile karşılaşacaksınız;

UBNT UniFi Serisi Cihazları Fabrika Ayarlarına Çevirme

Stokta Yok
#270
UBIQUITI UBNT UniFi AP, Outdoor+, xRF Dış mekan AP
0,00 $
0,00 TL KDV DAHİL